Hizmetlerimiz

BAKIM YETKİSİ
F TİPİ BAKIM KURULUŞU YETKİSİ
Bursa Yenişehir Havalimanında bulunan hangarımıza F Bakım Kuruluşu Yetki Alım Süreciyle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

F TİPİ BAKIM KURULUŞU KAPSAMI NEDİR?
F Tipi Bakım Kuruluşunda 5700 kg. Maksimum kalkış ağırlığına kadar olan Karmaşık Motorlu Olmayan Hava Araçlarının bakımı yapılabilir. 
F Tipi Bakım Kuruluşları daha çok Ticari Eğitim Organizasyonları tarafından tercih edilmektedir.
BAKIM KURULUŞU YETKİSİ VE/VEYA YETKİLİ TEKNİSTEN TARAFINDAN YAPILABİLECEK BAKIM İŞLEMLERİ NELERDİR?
  • F Bakım Kuruluşu Yetkisiyle işletmemizde bulunan Eğitim Uçaklarımızın ve Yetki Belgemiz kapsamında bulunan uçaklara bakım hizmeti vermeyi hedefliyoruz.
  • İşletmemiz dışında ve Bakım Yetkimiz kapsamında bulunmayan uçaklara ise Yetki Sınırlaması olmayan teknisyenlerimiz tarafından ilgili talimat ve yönetmeliklere uygun şekilde bakım hizmeti verilebilecektir.
  • F Tipi Bakım Kuruluşu ve/veya Onaylı Teknisyenlerimiz tarafından Yurtdışından satın alma yolu ile ithal edilen uçaklara ilk girişte uygulanması gereken Köprü Bakımı Hizmeti verilebilecektir.
  • Bakımları gerçekleştirilen uçakların kuruluşumuz Bakım El Kitabına uygun olacak şekilde Bakım Paketleri hazırlanarak uçakların servise verilmesi sağlanacaktır.
  • Her türlü arıza ve uygunsuzluklar yetkimiz kapsamında yetkili teknisyenlerimiz ve teknik ekibimiz tarafından değerlendirilerek, arıza giderme işlemleri gerçekleştirilecektir.
  • Yetkimiz dahilinde olması durumunda küçük modifikasyon ve tamir işleri de bakım yetkimiz kapsamında ve/veya yetkili teknisyenlerimizin yetkisi kapsamında değerlendirilerek uygulamalar gerçekleştirilecektir.