Kurumsal

Türkiye’nin ilk pilot yetiştirme kurslarından olan İstanbul Havacılık Kulübü, 30 yılı aşan tecrübesiyle sivil havacılık sektörünün lider markaları arasında yer almaktadır. 2020 yılı itibari ile havacılığa daha kapsamlı bir hizmet sağlayabilmek için şirketleşerek kurumsal bir oluşuma girmiş ve “İstanbul Havacılık” adını almıştır.

Kuruluşundan bugüne nitelikli pilotlar yetiştirmek amacıyla hareket eden İstanbul Havacılık, tüm kursiyerlerine uluslararası standartlarda, kaliteli ve evrensel bir içerikte eğitim sunmaktadır. 1986 yılından bugüne havacılığa yüzlerce pilot kazandırmış olan İstanbul Havacılık’ta, güvenilirliği ve tecrübesi ile kendini ispatlamış, deneyimli eğitmenlerimiz hizmet vermektedir.

Mevcut filosuna katılacak yeni uçaklarla ve genç filosuyla hizmet veren İstanbul Havacılık, ticarî pilotluk lisansı olarak tanımlanan ATPL (Airline Transport Pilot Licence) ve hususi pilotluk lisans eğitimi PPL (Private Pilot Licence) vermektedir.

Teorik eğitimlerini Ümraniye’deki merkez binasında veren İstanbul Havacılık, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü denetiminde vermektedir. Ana meydanı İzmit Cengiz Topel Havalimanı olan İstanbul Havacılık’ın eğitim uçuşları Bursa Yenişehir Havalimanı’nda gerçekleşmektedir. Ayrıca bu havalimanlarına ek olarak Zonguldak Ereğli, Balıkesir Edremit ve kendi eğitim alanı olan Sakarya Pamukova Hava Meydanlarını da eğitim uçuşları için kullanmaktadır. 

İstanbul Havacılık, Türk havacılığının yükselişindeki sorumluluğunun bilinciyle dünyada söz sahibi bir akademi olma yolunda ilerlemektedir.