KURUMSAL

Tarihçemiz

0
2020
1986 yılından günümüze uzanan engin tecrübesiyle Türkiye’nin uçuş hizmeti veren en büyük kulübü olan İstanbul Havacılık Kulübü, daha yüksek standartlarda eğitim verebilmek adına İstanbul Havacılık adı altında kurumsallaşmıştır. İstanbul Havacılık adıyla yoluna devam eden akademi, bugün Türkiye’nin en başarılı havacılık okulu olma yolunda ilerlemektedir. 
1
2014
İstanbul Havacılık Kulübü tarafından kendisine ait Bursa Yenişehir Havalimanı’na 420 m² büyüklüğünde bir hangar yapılmıştır.
2
2012
Türkiye’nin pek çok yerindeki havacılık tutkunlarını bir araya getiren “Mysia” adında 300 kişinin uçuş yaptığı ve 75 uçağın katılım gösterdiği ilk havacılık gösterisi, Edremit Körfezi’nde İstanbul Havacılık Kulübü tarafından düzenlenmiştir. 
3
1998
Türk Hava Kurumu ile yapılan anlaşma sonucunda 8 adet T34 uçağı filoya katılmıştır. Bu büyümeden sonra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki T34 grupları ile anlaşma yapılmıştır. Bu dönemde yüzlerce saatlik uçuşlar yapılmış ve Türkiye genelinde havacılığa ilgi artmıştır. Aynı zamanda T34 uçakları ile uluslararası alanda sportif havacılık aktivitelerine pek çok katılım sağlanmıştır.
4
1996
İstanbul Havacılık Kulübü, Özel Pilot Yetiştirme yetkisi almıştır.
5
1995
Beech T-34A tipi eğitim uçağı, Hava Kuvvetleri envanterinden çıkarılarak filoya katılmıştır. İstanbul Havacılık Kulübü, bu uçaklar sayesinde performansı yüksek ve bünyesinde akrobasi uçağa bulunduran dünyada nadir kulüpler arasına girmiştir.
6
1986
İstanbul Havacılık Kulübü, gökyüzü tutkunlarına uçuş imkânı sağlamanın ve pilot adaylarına eğitim vermenin yanı sıra Türk havacılığına katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu ilk zamanlarda Türk Hava Kurumu ile yaptığı anlaşma sonucu, kulüp üyelerine pilot eğitimi sağlamış ve ilk uçağını da bu dönemde satın almıştır.